Zdravstvena delavnica "Program starejši za starejše"

V četrtek, 18. 4. 2019, je študentka 3. letnika Univerze v Novem mestu Fakultete za zdravstvene vede Klavdija Kastigar v Srebrnem dvoru izvedla dvourno zdravstveno delavnico »Program starejši za starejše«. Zdravstvene delavnice se je udeležilo 14 starostnikov. V prvem delu je na kratko predstavila program starejši za starejše, kdo ga izvaja in koliko časa je že aktiven. V drugem delu se je z udeleženci pogovarjala o osamljenosti, ki je eden pogostejših problemov pri starostnikih. Vsak od udeležencev je na kratko predstavil svoje hobije, ki jih izvaja, da se ne počuti osamljeno. Na koncu je študentka pokazala še nekaj vaj za sprostitev telesa. Udeleženci delavnice so povedali, da jim je bila predavana tematika všeč, ker so spoznali program, za katerega še niso slišali. Delavnica je del izvajanja projekta Center aktivnosti - Srebrni dvor, ki je sofinanciran v okviru izvajanja Strategije LAS Dolenjska in Bela krajina iz sredstev Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja.