Študenti UNM FZV uspešno izvajajo delavnice v Srebrnem dvoru

Študenti Univerze v Novem mestu Fakultete za zdravstvene vede tudi v zimskih mesecih nadaljujejo z delom v okviru projekta Center aktivnosti-Srebrni dvor in vsak četrtek izvajajo zdravstvene delavnice.  Študentke Zdravstvene nege Lara Jakša, Lara Kozel, Dushica Marjanovik, Veronika Vovk in Tjaša Sopčič, ki so v novembru izvedle delavnice, takole opisujejo dragoceno izkušnjo: »V sklopu delavnic predstavljamo različne vsebine, ki so primerne za starostnike, s katerimi ublažimo njihovo osamljenost in ponudimo zdravstvene nasvete. Delavnice zajemajo številna področja (opustitev kajenja, ustna higiena starejših, inkontinenca v starosti, življenje starejšega s kronično ledvično odpovedjo, uporaba ortopedskih pripomočkov v starosti.« Študentke so v ta namen izdelale zanimiva in aktualna gradiva, s katerimi promovirajo tudi zdrav in aktiven življenjski slog. Projekt je sofinanciran v okviru izvajanja Strategije LAS Dolenjska in Bela krajina iz sredstev Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja.