Uspešno izvedena Demo delavnica ob Tednu vseživljenjskega učenja na kmetiji Mahne

16.10.2020

V nedeljo, 13. 9. 2020, je kmetija Mahne v okviru projekta FITOKMETIJE izvedla Demo delavnico ob Tednu vseživljenjskega učenja z naslovom Razvoj in uvajanje usposabljanja o zdravilnih rastlinah. Dogodka se je udeležilo 24 oseb, med drugim tudi dijaki Vzgojno-izobraževalnega zavoda Višnja Gora, ki so prav tako partnerji v tem projektu. Nosilka kmetije, Lilijana Mahne, je udeležence seznanila s kmetijo, predstavila fitokmetije in orodja, ki so potrebna za njeno nemoteno delovanje. Udeleženci so na delavnici izvajali praktične vaje z degustacijo, in sicer so spoznali meto in kako jo uporabiti za napitke; koprive in njihovo uporabnost v kulinariki, ter krompirjevko oziroma gozdni regrat. Skupaj so pripravili in degustirali koprivine palačinke, koprivine kolačke, solate iz divje hrane in metin sok. Dogodek je še dodatno okrepil partnerstvo med kmetijo in Vzgojno-izobraževalnim zavodov Višnja Gora, saj so si tudi dijaki zaželeli več tovrstnih dogodkov in sodelovanja v prihodnje.