Študentka v Srebrnem dvoru izvedla zdravstveno delavnico »Terapija s pomočjo psov - TAČKE POMAGAČKE«

09.05.2019

Študentka 3. letnika Univerze v Novem mestu Fakultete za zdravstvene vede v Srebrnem dvoru je 9. 5. 2019 izvedla dvourno zdravstveno delavnico »Terapija s pomočjo psov – TAČKE POMAGAČKE«. Zdravstvene delavnice se je udeležilo 17 starostnikov. V prvem delu je študentka predstavila terapijo s pomočjo živali, nato se je osredotočila na psa kot pomočnika pri terapijah in različnih aktivnostih. Udeleženci so si ogledali nekaj kratkih videov na to temo. Na koncu je predstavila še društvo TAČKE POMAGAČKE in njihovo ponudbo pomoči.

Delavnica je del izvajanja projekta Center aktivnosti - Srebrni dvor, ki je sofinanciran v okviru izvajanja Strategije LAS Dolenjska in Bela krajina iz sredstev Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja.