Še naprej želimo ohranjati stike z vami, zato vas vabimo, da še naprej uporabljate naš portal. Z diplomo ste sicer izgubili status študenta in s tem dostop do e-kariernega centra (kot študent), vendar to ne pomeni, da v bodoče ne bomo več skrbeli za vašo karierno pot.
Diplomanti se lahko preko Kariernega centra informirate o možnostih za:
- nadaljevanje študija,
- učinkovito iskanje zaposlitve.
NADALJEVANJE ŠTUDIJA:
Svetovanje in informiranje o študijskih programih druge in tretje stopnje, ki jih izvajamo na UNM FZV in fakultetah članicah Univerze v Novem mestu.
ISKANJE ZAPOSLITVE:
Ob predhodnem načrtovanju kariere je iskanje zaposlitve lažje. Iskanje zaposlitve naj bo učinkovito: aktivnosti je potrebno dobro organizirati, si narediti tedenski načrt aktivnosti (katere načine iskanja uporabiti, kdaj pisati prošnje, kdaj iti na razgovor), predhodno analizirati organizacije, v katerih se išče zaposlitev.
Izvajanje osebnega/skupinskega svetovanja in organizacija delavnic, ki vključuje naslednje vsebine:
- poznavanje sebe in analiza želja, možna delovna mesta, ki bi lahko bila del poklicne kariere;
- analiza razmer na trgu dela in oblikovanje nabora za zaposlitev možnih, ustreznih organizacij;
- iskanje zaposlitve (načini iskanja zaposlitve s pomočjo spleta, prijavljanje na oglase in razpise, prijava na zavod za zaposlovanje, iskanje s pomočjo kadrovskih agencij, direktni pristop do delodajalca, udeležba na zaposlitvenih sejmih, iskanje dela s pomočjo študentskih servisov ...);
- prijava ali prošnja (struktura vloge/prijave, vsebina strokovno pripravljene osebne predstavitve – življenjepisa, priloge ...).
ZAPOSLITVENI RAZGOVOR
Predstavlja možnost osebne predstavitve. Karierni center študente in diplomante - iskalce zaposlitve informira o pravilnem pristopu na razgovoru za zaposlitev in sicer kako se napiše prošnja za delo in življenjepis, kako se pripraviti na zaposlitveni razgovor kaj narediti pred razgovorom, kako se vključiti v razgovor ter kaj narediti po zaposlitvenem razgovoru.
Izvajanje osebnega/skupinskega svetovanja in organizacija delavnic, ki vključuje naslednje vsebine:
- priprave na zaposlitveni razgovor (vrste zaposlitvenih razgovorov, pomoč pri pripravi na razgovor),
- razgovor (simulacija razgovora: potek, napake na razgovoru, najpogostejša vprašanja, nedovoljena vprašanja),
- po zaposlitvenem razgovoru (zahvalno pismo, kako naprej ob zavrnitvi, uspešen pričetek dela).
V naši svetovalnici se lahko oglasite v času uradnih ur. Za obisk se predhodno dogovorite po elektronski pošti ali po telefonu 07 393 00 25.
Na portalu za vas objavljamo vsebine, ki vam bodo v pomoč pri načrtovanju vaše študijske in karierne poti:
- program delavnic in tečajev, ki jih izvajamo v kariernem centru,
- objava prostih delovnih mest (spletna stran Zavoda RS za zaposlovanje),
- aktualne informacije za diplomante o dogodkih v lokalnem okolju (zaposlitveni sejmi, predavanja, znanstvene konference, tečaji, okrogle mize, kulturne in družabne prireditve ...).
- Karierni center vas bo informiral o dogodkih, novostih na trgih dela, javnih razpisih ter preko baze Zavoda Republike Slovenije za zaposlovanje o aktualnih prostih delovnih mestih.
___________________
OBVESTILO razširjenega strokovnega kolegija za zdravstveno nego
Delodajalci v slovenskem prostoru se ob zaposlovanju bodočih sodelavcev soočajo s problematiko čakanja na vpis v register izvajalcev, marsikdaj diplomanti v okviru iskanja prve zaposlitve niso seznanjeni o tem, da za delovanje v svoji stroki potrebujejo veljavno licenco. Postopek pridobitve licence lahko traja nekaj mesecev in v primeru, da izbrani kandidat še nima urejene prijave, to za delodajalca kot za kandidata predstavlja težavo.
Razširjeni strokovni kolegij za zdravstveno nego je bil seznanjen s problemom na seji dne 17.02.2016. Zato pozivamo vse diplomante na takojšnji vpis v register izvajalcev zdravstvene nege in oddaji vloge za pridobitev licence za samostojno opravljanje poklica po končanem študiju.